Dla poprawnego wyświetlenia tej treści wymagany jest Adobe Flash Player.

Pobierz najnowszą wersję

WARSZAWSKIE PANOPTIKUM w kwietniu:

2 kwietnia, godz. 11:00-16:00 (dla osób powyżej 13 lat)

Gajcy 2.0 - poetyckie warsztaty slamowe z wykorzystaniem dorobku poetyckiego Tadeusza Gajcego
Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35

Ta oryginalna propozycja formy aktywności twórczej jest połączeniem współczesnego gatunku ekspresji mówionej z poezją opisującą brutalne realia rzeczywistości wojennej Powstania Warszawskiego. Warsztaty Gajcy 2.0 to nie tylko połączenie poezji i performance'u, ale również forma nowoczesnej edukacji.

Warsztaty poprowadzą Wojciech Cichoń, animator warszawskiego slamu oraz Grzegorz Bruszewski, ESTRAGON - dziennikarz, slamer.

3 kwietnia, godz. 11:00-12:45 (I grupa - rodziny)
oraz 15:00-18:00 (II grupa - powyżej 12 roku życia)

KSP – Jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie - warsztaty muzyczno-teatralne
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79

Starsi Panowie dwaj to legendarne postaci polskiej kultury. Jeżeli chcesz poznać lepiej ich sylwetki oraz twórczość, zarejestruj się na warsztaty prowadzone przez Danutę Chmurską i Monikę Wasowską, w trakcie których uczestnicy poznają ciekawostki z historii, przygotują wybrane sceny i piosenki z Kabaretu Starszych Panów powiązane z realiami współczesnej Warszawy.

16 kwietnia, godz. 15:00-18:00 (dla osób powyżej 12 lat)

WARS WITA WAS - warsztaty kulinarne

WARS WITA WAS to niezwykła okazja dla tych, którzy kochają dobrze zjeść oraz lubią ciekawostki historyczne. Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których mistrz patelni Paweł Loroch wprowadzi uczestników w teoretyczne i praktyczne tajniki kulinariów warszawskich! W ramach zajęć będzie można wypróbować staroświeckich przepisów na potrawy typowo warszawskie, a następnie stworzyć własną wariację smakową na temat stolicy. Dla najlepszej grupy przewidziane są nagrody.

17 kwietnia, godz. 11:00-13:00 (dla osób powyżej 16 lat)

Zaczarowana różdżka - warsztaty z zakresu retuszu fotografii archiwalnej
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79

To szansa dla młodych posiadaczy starych fotografii na zapoznanie się z praktycznym wykorzystaniem zaczarowanej różdżki i innych magicznych możliwości programów komputerowych do retuszu…

Zajęcia poprowadzi Krzysztof Gajewski - grafik kreatywny i fotograf, wspomagać go będą Joanna Lang oraz Aleksandra Duralska (Pracownia Ikonografii i Fotografii Muzeum Powstania Warszawskiego).

WARSZAWSKIE PANOPTIKUM w maju:

7 maja, godz. 10:00-16:00 (dla osób powyżej 12 lat)

Strefa Warszawa - warsztaty szablonu warszawskiego
Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35 (róg ul. Żelaznej)

W trakcie warsztatów poświęconych szablonom uczestnicy zapoznają się ze zjawiskiem i przykładami szablonu i Street Artu oraz samodzielnie przygotują własny szablon.

Warsztaty szablonu poprowadzi Suon - przedstawiciel polskiego Street Artu, kojarzony m. in. z imprezą NEED FOR STREET!

15 maja, godz. 11:00-16:30 (dla osób powyżej 16 lat)

Warszawska Ferajna - warsztaty gwary warszawskiej
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79

Zajęcia, w ramach których uczestnicy m.in. przygotują słowniczek gwary warszawskiej, sprawdzą swoje możliwości w teatrze kukiełek oraz nauczą się, jakie elementy gwary zostały w naszym języku do dziś.

Warsztaty poprowadzi Piotr Herbich - aktor związany z teatrem offowym Scena Lubelska 30/32 - swego rodzaju współczesnym teatrem obrzędowym

WARSZAWSKIE PANOPTIKUM w czerwcu:

4 czerwca, godz. 11:00-18:00 (dla osób powyżej 16 lat)

Strefa Aktywności Warszawskich Animatorów - warsztaty warszawskich projektów kulturalnych
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79

Dzięki warsztatom z zakresu animacji kultury warszawiacy będą mogli zrealizować swój pomysł na stolicę. Celem warsztatów jest aktywizacja warszawskiej młodzieży, ale nie tylko, która próbuje odnaleźć się w gąszczu miejskich wieżowców oraz pokazanie możliwości realizacji ich pomysłów na odkrywanie Warszawy. W ramach warsztatów SAWA uczestnicy poznają podstawowe narzędzie i warsztat animacji kulturalnej.

W świat animatorów wprowadza ich doświadczeni edukatorzy: Dorota Serwa, Dorota Bregin i Michał Pawlęga.